TJ Sokol Stráž nad Nežárkou : TJ Jiskra Nová Bystřice

(1 : 1)
TJ Jiskra Nová Bystřice
Ne 23.08.2020 14:00
Stráž nad Nežárkou

V neděli 23.8.2020 jsme odehráli první mistrovský zápas. Na strážském pažitu jsme přivítali mužstvo Číměř / Bystřice B. Naše mužstvo bylo oproti předešlým dvěma přípravným zápasům již skoro kompletní, ale i tak ještě několik hráčů laboruje se zraněními.
Do zápasu jsme vstoupili poměrně svižně, kdy jsme si vypracovali minimálně 3 tutové šance ke skórování. Byl to ale soupeř, který vsítil z ojedinělého brejku a ve 14. minutě šel do vedení. To trochu naše borce vykolejilo a hra kterou jsme převáděli nebyla ideální. Nakonec jsme se ale dočkali a po faulu na aktivně hrajícího Daniela Přílepka zahrával trestný kop Dědič, který přetaženým centrem našel Petra Přílepka a ten hlavou servíroval pocukrovanou přihrávku před branku, kde míč hlavou do brány doklepnul Jančura. Do kabin jsme tedy šli za stavu 1:1.
Druhý poločas se nesl v nastoleném trendu a to v duchu několika našich spálených šancí. Hosté opět hrozili většinou z brejkových situací, přičemž když už se dostali na dostřel naší brány, tak spolehlivě vše lapil výborně chytající Žižka. V 65. minutě zatáhl míč po levé straně dle svého „dobrého zvyku“ Mikuláštík a zpětnou přihrávkou vyzval Píšana ke skórování a ten se nemýlil – 2:1. Výhru jsme do konce utkání mohli několika „loženkami“ potvrdit, ale nabízenými šancemi jsme ve všech případech pohrdli a tak se skóre již neměnilo.