TJ Sokol Stráž nad Nežárkou : FK Stará Hlína

(1 : 1)
FK Stará Hlína
Ne 06.09.2020 17:00
Stráž nad Nežárkou

Zápas, který lze označit jako derby byl o to pikantnější, protože za tým hostí nastoupil v brance do nedávna náš dlouholetý brankář Jedlička, který v minulosti ve Stráži odvedl velice dobré služby. Prvotní oťukávání obou mančaftů, kdy se Hlína snažila kombinovat a Stráž zkoušela vysílat kolmice na útočné duo Mikuláštík a Dědič, nepřinesla moc situací, které by se daly nazvat gólovými příležitostmi. A tak první větší vzrušení přinesla situace zhruba ze 20. minuty utkání, kdy se k míči u vápna hostí snažil probojovat Mikuláštík a byl atakován obráncem soupeře, bohužel tak nešťastně, že střet dopadl zraněním našeho snajpra. Následně jej přímo ze hřiště odvezla sanitka s krvácející ránou nad okem a podezřením na otřes mozku. Což se vzhledem k pozdějším zprávám naštěstí nepotvrdilo. Tato situace našim borcům klid na kopačky zrovna nepřinesla a tak to byl náš soupeř, který jako první v utkání skóroval a to ve 33. minutě po pěkné individuální akci hostujícího Hrbka na jehož střelu byl náš gólman krátký. Ovšem hned po cca 3 minutách bylo srovnáno. Nutno říci, že po přísně nařízené penaltě v náš prospěch, kdy byl mírně přistrčen kapitánem hostí Chmátalem ve vápně Zvára. Ze značky pokutového kopu se nemýlil Dědič. Stav utkání se do poločasu již nezměnil a tak se šlo do kabin se skórem 1:1.

Druhý poločas začal ve svižném tempu a to tak, že hned ve 47. minutě byl opět nařízen pokutový kop, ale bohužel tentokrát proti Stráži. A to tak, že si aktéři prvního penaltového souboje vyměnili své role a tentokráte přistrčil ve vápně domácích Zvára Chmátala. Opět přísná penalta – s drobnou pachutí kompenzace té první. Takže na sporné penalty 1:1, ovšem celkové skóre 1:2 ve prospěch hostí. Oba týmy si ještě do konce utkání vytvořili několik brankových příležitostí, které ovšem góly již nepřinesly.

Mužstvo Staré Hlíny ukázalo, že má velice kvalitní a dobře poskládaný tým, který bude určitě pomýšlet na přední umístění v tabulce OP.