Stráž – Lásenice 4:0 (1:0) muži

Branky : Mikuláštík 3, Labuť

Rozhodčí : Bumba – Kollmann, Kořínek

Sestava : Skipala – Jančura, Kollár, Eger, Zvára – Čada, Přílepek D, Chovítek B, Labuť – Mikuláštík, Čurda. Střídal : Kozel

V prvním kole okresního přeboru jindřichohradecka jsme na našem hřišti přivítali nováčka z Lásenice. Soupeř, posílený o tři hráče z Plavska, přijel v sedmnácti lidech a patřičně nažhavený na svou premiéru v OP. Náš tým se bohužel, jak je již v posledních letech zvykem, potýkal s nedostatkem hráčů a to tak, že na střídačce seděl pouze jeden hráč.

V první půli jsme se se soupeřem postupně oťukávali, kdy se jednalo hlavně o boj ve středu hřiště, s ojedinělými útoky. Byli jsme to nakonec ale my, hráči Stráže, kteří měli více ze hry a proto i více možností pro zakončení. Naše akce ale většinou končili nepřesnou střelou a to tak, že jsme trefili dvakrát brankovou konstrukci a několikrát mířili vedle. Až ve 40. minutě se prosadil po brankářem vyražené střele dorážkou Mikuláštík a vedli jsme 1:0. Což byl nakonec i poločasový stav utkání.

Do druhé půle jsme vstoupili opět aktivně a soupeře jsme nepouštěli do větších akci a naopak jsme si vytvářeli další příležitosti ke skórování. V 60. minutě se trefil premiérově ve svém prvním zápase za Stráž levonohý záložník Vratislav Labuť a pojistil tím naše vedení na 2:0. Posléze v 65. minutě narýsoval nádhernou přihrávku za obranu právě zmíněný Labuť a vyzval Mikuláštíka ke skórování, ten se opět nemýlil a navýšil skóre na 3:0. Dalo by se říci, že bylo hotovo, ale soupeř párkrát zahrozil z brejku, kdy z jednoho měl velkou šanci výsledek korigovat v tomto zápase velmi agilní útočník Demeter. Bohužel pro soupeře minul. A tak přišel v 75. minutě opět zásah do černého z naší strany a opět vsítil gól Mikuláštík.

Dle výsledku se zdá, že zápas byl jednoduchou záležitostí, ale opak je pravdou. Nedostatek hráčů na naší straně, obrovské vedro a natěšený soupeř, byly aspekty, které nám to příliš neulehčily.
Příští týden hrajeme opět na domácím hřišti se Suchdolem B. Doufejme, tedy v lepší podmínky a další tři body do tabulky.