Chlum – Stráž 0:5 (0:2) muži

Branky : Chovítek Břetislav 8´, 72´, Mikuláštík 31´, 67´(p), Kalvas 75´

Rozhodčí : Devera – Janovský, Bartyzal

Sestava : Rychlý – Jančura., Kollár, Eger, Zvára – Podsclan, Přílepek D., Kalvas, Čada – Mikuláštík, Chovítek B.  Střídali : Čurda, Skipala, Valenta.

Do Chlumu jelo naše mužstvo s cílem zisku 3 bodů, ale věděli jsme že to nebude vzhledem k posledním výsledkům našeho soupeře vůbec jednoduché. Po počátečním oťukávání jsme se jako první osmělili my a to hned v 8. minutě, kdy Břetislav Chovítek doklepával do branky domácích Mikuláštíkovu přihrávku ze strany. Se soupeřovou taktikou nakopávaných balónů dopředu na Hájka bez využití zálohy jsme se popasovali poměrně dobře a spolehlivě jsme míče ze vzduchu sbírali a mohli tak rozvíjet kombinační hru směrem k soupeřově brance. A tak s velkou chutí hrající Mikuláštík ještě náš náskok do poločasu zvýšil, když skóroval ve 31. minutě. Poločasové skóre tedy bylo 0:2 a náš tým mohl v kabině řešit v plamenné diskusi tzv. „Czaplárovu past“.

Druhý poločas jsme začali opět aktivně, kdy jsme si vytvořili několik ložených šancí. Využita byla až ta ze 67. kdy byl Mikuláštík sražen ve vápně a byl nařízen pokutový kop. Ten sám, jak je jeho dobrým zvykem, penaltu proměnil. Dalo by se říci, že jsme soupeře k vážnějším situacím nepouštěli, až na několik pokusů o skórování po standartních situacích, kdy si skoro vždy našel dobrou pozici pro zakončení ostřílený matador Hájek, který svedl s naší obranou nespočet soubojů. V 72. minutě zakončoval pohlednou akci Mikuláštíka opět Břeťa Chovítek a zaznamenal tak svou druhou trefu v zápase a zároveň čtvrtý gól do sítě Chluma. O poslední branku utkání se v 75. minutě postaral Jakub Kalvas – nový hráč našeho mužstva, který k nám přestoupil tzv. last minute ze Starého Města pod Landštejnem a okořenil tak svůj první start za Stráž, když využil nezištné přihrávky Zváry a doklepával do odkryté svatyně domácího brankáře. Utkání jsme dohráli v poklidu v naší režii a po závěrečném hvizdu jsme výhru mohli v kabině oslavit vítězným pokřikem.

Další kolo hrajeme doma s Novosedly. Tedy s tradičním soupeřem, se kterým jsou zápasy vždy těžké a právem jsou označovány jako „DERBY“. Vzhledem k těmto okolnostem a tomu, že v tomto kole porazili největšího favorita soutěže Slavonice, se dá očekávat tuhý boj. Doufejme se šťastným koncem pro nás.