Stráž – Novosedly 2:1 (1:1) muži

Branky : Chovítek Břetislav 25´, Kalvas 84´ - Hrubý 35´

Rozhodčí : Náprava – Devera, Janovský

Sestava : Rychlý – Podsclan, Kollár, Eger, Zvára – Princ, Přílepek D., Kalvas, Labuť – Mikuláštík, Chovítek B.  Střídali : Čada, Bednář, Čurda, Skipala, Valenta.

„DERBY“ Stráž vs Novosedly jsme nakonec ovládli my, ale vítězství se nerodilo lehce. Soupeř přijel v 11 lidech bez několika tradičních opor. My jsme naopak měli po dlouhé době plnou střídačku. Zápas začal ve svižném tempu, kdy nebylo nouze o souboje a tvrdou hru na obou stranách. Ani jeden tým tomu druhému nic nedaroval, jak se na takové derby sluší. Šance na vstřelení branky byly na obou stranách, ale blíže ke gólu měli spíše hosté jejichž některé šance byly tutové. A zvláště pak když zahrávali pokutový kop po ruce Zváry ve vápně. K penaltovému puntíku se postavil zkušený matador a kapitán hostí, Poborský. Avšak jeho pokus zneškodnil bravurním zákrokem Pavel Rychlý. To nás určitě nakoplo k lepšímu výkonu a v 25. minutě jsme již jednu z šancí přetavili ve vedoucí gól. Konkrétně se prosadil Břetislav Chovítek, když s ledovým klidem po zemi uklidil míč do branky na zadní tyč. Bohužel se nám nepodařilo tento stav udržet do poločasu, protože se po centru Hladílka a teči našeho obránce dostal k míči Hrubý a z blízka se nemýlil. 1-1 byl tedy stav, za kterého se šlo do kabin.

Druhý poločas jsme začali vlažněji. Soupeř hrozil rychlými výpady směrem k naší brance, ale většinou neměli seřízená mířidla a jejich střelecké pokusy létaly všude, jen ne směrem na naši bránu. Náš tým se rozjížděl pomaleji, ale nakonec jsme se do hry dostali a vytvářeli jsme si také příležitosti, které volaly po gólech. Obraz hry byl podobný jako v prvním poločase, tedy v duchu boje o každý metr hřiště. Ani jeden mančaft nechtěl připustit ztrátu bodů. Ke konci zápasu se ukázalo, že soupeři začaly docházet síly, i díky jejich prázdné střídačce. A tak jsme si vytvořili tlak, který vyústil ve vstřelení branky v 84. minutě po geniální přihrávce Daniela Přílepka, který vybídl ke skórování Jakuba Kalvase. Ten přesně mířenou utaženou střelou k levé tyči nedal brankáři hostí šanci a tak i ve svém druhém zápase za Stráž skóroval. Poslední minuty zápasu jsme si zbytečně neztěžovali a hráli jednoduše, čili co nejdále od naší branky a tak stav 2-1 nakonec vydržel až do konce a my se mohli radovat z vydřeného vítězství.

Další zápas jedeme do Peče, kde nás nečeká vůbec nic lehkého. Pokud ovšem pojedeme v plné sestavě, můžeme určitě uspět.