Peč – Stráž 1:1 (1:1) muži

Branky : Tadeáš Jindra 12´ - Mikuláštík 25´

Rozhodčí : Michal Chvála – Miroslav Brož, Pavel Janák

Sestava : Rychlý – Jančura, Kollár, Eger, Zvára – Chovítek L., Chovítek B., Kalvas, Labuť – Mikuláštík, Valenta.  Střídali : Čurda, Skipala.

Do Peče jsme jeli s vědomím, že z tamního hřiště body obvykle nevozíme. A vzhledem k letošní fazóně soupeře nám ani tipéři na fotbalunas.cz nedávali mnoho šancí, když hned 80% tipů bylo na výhru borců z Peče. O to více nás mrzí, že vzhledem k průběhu zápasu, nevezeme domů všechny 3 body.

První poločas jsme začali opatrně a soupeř na nás vlítnul, jak je mu vlastní. Hrozili nám hlavně výpady Jirky Nováka a zkušeného Tadeáše Jindry. Jejich tlak byl ale spíše platonický, protože naši branku reálně neohrozili. Bohužel až do chvíle, kdy jsme udělali v obraně fatální chybu. Naši pomalou malou domu zachytil soupeř a jednoduše skóroval již zmíněný Tadeáš Jindra. Skóre tedy ve 12. minutě bylo 1-0. Naštěstí jsme se nepoložili, naopak jsme začali hrát a hrozili soupeři rychlými protiútoky. Dočkali jsme se po faulu na Mikuláštíka, kdy se k zahrání standardní situace postavil sám faulovaný a poslal centrovaný míč směrem na branku a ten přes skrumáž hráčů před gólmanem propadl bez jediné teče až na zadní tyč. 25. minuta 1-1. Tento stav vydržel až do konce prvního poločasu.

Druhý poločas byl zápas spíše bojovný a vše se odehrávalo na středu hřiště. Pro nás byly hlavní hrozbou rychlé nohy Nováka a nápadité přihrávky Jindry. Naštěstí se je našim obráncům podařilo eliminovat. Postupně jsme si vytvořili více šancí než domácí tým, kdy jsme asi 3x stáli tváří v tvář jejich gólmanovi a vyslali také několik dalších střel volajících po lepším zakončení, ale další branku jsme již bohužel nepřidali. Hlavně díky výborně chytajícímu domácímu brankáři, který týmu Peče jednoznačně zachránil alespoň jeden bod.

Příští týden hrajeme doma s Popelínem. Doufáme samozřejmě v 3 body.