TJ Sokol Stráž nad Nežárkou : TJ Jiskra Nová Bystřice

Stráž – Bystřice B / Číměř 3:1 (1:1) muži

Branky : Princ 37´, Mikuláštík 61´, Labuť 73´ - Schramhauser 26´.

Rozhodčí : Karel Kříž st. – Karel Kříž ml., Petr Boček

Sestava : Rychlý – Podsclan, Kollár, Eger, Zvára – Princ, Přílepek D., Kalvas, Labuť – Mikuláštík, Bednář  Střídali : Čurda, Valenta

Poslední říjnovou neděli jsme na našem pažitu přivítali mužstvo Bystřice B / Číměř. Soupeř, od kterého nevíte co čekat, vzhledem k pendlování jejich hráčů z áčka. Zpočátku se zápas hrál dalo by se říci v naší režii, kdy jsme pěkně kombinovali po zemi a nacházeli skulinky v obraně hostů. Ale byli to právě hosté, kteří ve 26. minutě otevřeli skóre z do té doby ojedinělé šance. A to po standardní situaci, kdy se centrovaný míč ve skrumáži odrazil k hostujícímu hráči a ten se z blízka nemýlil. 0-1. Od této chvíle jsme hráli jak opaření. Nedařilo se nám nic. Místo kombinace nakopávané míče nikam, nepřesné přihrávky, kterými jsme soupeře dostávali do šancí. Naštěstí se nám po zahrávání rohu ve 37. minutě podařilo vyrovnat, a to když se prosadil sváteční hlavičkář Vojtěch Princ. Nikým neatakován se pověsil do vzduchu a přesnou hlavičkou nedal gólmanovi hostí šanci. 1-1. Tento stav vydržel do poločasové přestávky.

Ve druhém poločase se naše hra naštěstí zlepšila a vytvářeli jsme si mnohem více šancí. Z nichž jednu proměnil v 61. minutě Mikuláštík. Stav utkání 2-1. Ale i hosté hrozili. Bohužel však pro ně, když už se dostali k zakončení, vše bezpečně likvidoval náš brankář Pavel Rychlý, který chytal ve velké pohodě. V 73. minutě jsme opět rozvlnili síť soupeřovy branky. A to když se prosadil nekompromisní dorážkou Vratislav Labuť. 3-1. Nadále jsme si vytvářeli šance. Několikrát jsme šli sami na gólmana, ale bohužel jsme již gólový účet nerozšířili a tak konečné skóre již zůstalo nezměněno.

Poslední kolo jedem do Slavonic. Jasného favorita. Vzhledem k tomu, kolik jsme nahráli doposud bodů, tam pojedeme s čistou hlavou a užít si poslední zápas podzimu s vidinou večerní dokopné. ????