Slavonice – Stráž 0:1 (0:0) muži

Branky : Kalvas 75´

Rozhodčí : Michal Chvála

Sestava : Rychlý – Jančura, Kollár, Eger, Zvára – Čada, Chovítek B, Kalvas, Labuť – Mikuláštík, Kozel  Střídali : Čurda, Valenta

Na poslední zápas do Slavonic jsme jeli v roli outsidera, protože doma obvykle body neztrácejí a my postrádali, jako již tradičně v této sezóně několik hráčů a další dva nastoupili se sebezapřením kvůli zranění. V prvním poločase se zápas nesl v trochu nervóznějším duchu, kdy to mezi hráči trochu jiskřilo, ale mnoho šancí se neurodilo. Ale bylo jasné, kdo bude udávat tempo hry. Byli to slavoničtí, kteří měli územní převahu a Stráž hrozila ze standardních situací. Poločasové skóre bylo tedy 0-0.

Druhý poločas se hrál opět v nastoleném trendu. Slavonice hrály kombinační fotbal, ovšem v zakončení byli jejich hráči bezzubí. Stráž nadále zodpovědně bránila a spoléhala na rychlé kontry útočného dua Mikuláštík a Kozel. Jeden z těchto kontrů se nám podařilo přetavit v branku, která se nakonec ukázala jako vítěznou. V 75. minutě Mikuláštík vybojoval míč na naší půlce a vyslal přesnou přihrávkou Jakuba Kalvase do šance, kterou náš střední záložník vyřešil famózně. Obhodil si bezmocného gólmana a doklepnul míč do slavonické svatyně. 0-1. Zbytek zápasu se dohrával v kvapíkovém tempu, kdy slavoničtí hnaní zaplněnou tribunou, vrhli všechny své síly do útoku. Strážským fotbalistům docházely síly, ale i tak dokázali závěrečný drtivý nápor domácích odrazit. Mnohdy s velkou dávkou štěstí.

Tři body ze Slavonic bereme jako obrovský úspěch. Ovšem je nutno uznat, že domácí byli lepším týmem. Ale produktivita, která je doposud zdobila, byla nulová.
Za zmínku stojí ještě fakt, že zápas řídil jeden rozhodčí, který i přes místy vyhrocenou situaci svou roli zvládl. Ale pomezní, kteří byli dodáni z řad domácího mančaftu zaslouží minimálně uznání za to jak rozhodčímu asistovali. Není totiž v této soutěži obvyklé, pokud mává laik, aby se mávalo takto férově, což tito dva pánové dělali a za to jim patří velký dík.