Branky : 3´, 86´ Labuť, 21´, 63´ Podsclan, 5´ Kozel, 82´ Čada

Rozhodčí : Martin Havlík – Martin Ernst, Zdeněk Rous

Sestava : Rychlý – Jančura, Kollár, Eger, Zvára – Podsclan, Chovítek B., Kalvas, Labuť – Mikuláštík, Kozel

Střídali: Čurda, Čada, Běhal, Skipala

Do Lásenice jsme jeli v roli papírového favorita, čehož jsme si byli vědomi a nic než výhru jsme si nepřipouštěli. Tak jsme k zápasu od začátku také přistoupili. Hned ve 3. minutě se prosadil poprvé Vratislav Labuť po chybě domácího gólmana. Již v 5. minutě zápasu jsme vedli 2:0, protože se trefil navrátilec do našeho týmu Jan Kozel, který sundal své kopečky z pověstného hřebíku a opět si je nazul do bojů za strážský Sokol. Stráž držela většinou míč na svých kopačkách a Lásenice hrozila nákopy na Demetera, kterého se naší obraně podařilo eliminovat. A tak mohly zaúřadovat rychlé nohy Martina Podsclana, který ve 21. minutě nedal lásenickému brankáři šanci a zavěsil – 0:3 z pohledu domácích. Stav se do poločasové přestávky již neměnil i přesto, že jsme si vypracovali několik tutových šancí.

Druhý poločas jsme začali vlažněji a nechali jsme soupeře trochu nadechnout. Ale kromě jedné šance jsme je k ničemu nebezpečnému nepustili. A tak jsme postupně iniciativu převzali opět my, za což nám byl odměnou druhý gól agilního Martina Podsclana s jehož rychlostí měla levá strana soupeře velké potíže. 63. minuta 0:4. Hru jsme měli v plné režii a mohli jsme se tak soustředit na vytváření dalších brankových příležitostí, kterých bylo požehnaně. Ujala se až akce z 82. minuty na jejíž konci zakončoval přesně Jaromír Čada – 0:6. V 86. minutě přidal svůj druhý gól v utkání Vratislav Labuť a určil tak konečné skóre 0:6 ve prospěch Stráže.

Příští týden v sobotu jedeme do Suchdola změřit síly s místním „béčkem“. Určitě půjde tentokrát o těžší zápas. Už jen protože se nám v Suchdole dlouhodobě nedaří moc vyhrávat a áčko jim hraje v neděli, takže se dají očekávat i „pendleři“ z „A“ týmu. Ale, jako tradičně, jedeme pro maximální počet bodů, čili 3.