TJ Sokol Stráž nad Nežárkou : TJ Nová Včelnice B

Stráž nad Nežárkou

Stráž – Včelnice „B“ 2:2 (2:1) muži

Branky : 10´ Kozel, 17´ Bubal – 35´ Matějka, 66´ Zápotoka.

Rozhodčí : Miroslav Náprava – Radek Devera, Radek Saidl

Sestava : Skipala – Jančura, Kollár, Eger, Zvára – Podsclan, Chovítek B., Bubal, Labuť – Mikuláštík, Kozel  Střídali : Běhal, Chovítek L.

Oproti prvním dvěma zápasům jara jsme museli udělat dvě změny v zahajovací sestavě. Na postu gólmana nastoupil Oldřich Skipala za omluveného Pavla Rychlého a na středu zálohy tentokrát začínal Martin Bubal za nemocného Jakuba Kalvase. Do zápasu jsme vlétli s vervou a hned od začátku jsme hráli kombinační hru, díky které jsme se dostávali do šancí. A tak nám byla odměnou trefa do černého hned v 10. minutě zápasu, kdy se prosadil Jan Kozel. 1-0. Chvilku poté si však Kozel přivodil svalové zranění a musel vystřídat. Hned v 17. minutě se poprvé po návratu do Stráže prosadil Martin Bubal a otevřel tím svůj gólový účet v barvách Sokola. 2:0. Do konce poločasu byl náš výkon ovlivněn peripetiemi s dalšími zraněními hráčů a jejich ošetřování, a tak jsme dovolili soupeři nadechnout se a po několika zahrávaných rohových kopech snížit. Prosadil se na zadní tyči nikým neatakovaný Jakub Matějka, který z úhlu propálil vše. 2:1. Za tohoto stavu se šlo do kabin.

Do druhé půle jsme šli s jasným cílem přidat nějakou branku. Ale to se nám nedařilo, a naopak jsme pustili soupeře do hry, který okysličil sestavu o několik mladíků z áčka. Herně jsme se úplně vytratili a až na několik ojedinělých náznaků šancí nás soupeř k ničemu nepouštěl. Byli to právě včelničtí hráči, kteří jako polití živou vodou měli územní převahu a hrozili nebezpečnými ataky. Vyložených šancí bylo tedy na obou stranách pohříchu málo. Odměnou hostujícímu týmu za aktivitu bylo vyrovnání v 66. minutě z rohového kopu, po našem opětovném nepokrytí útočícího  hráče, konkrétně Lukáše Zápotoky. 2:2. Opět se tedy potvrdilo pravidlo, že góly nedostáváme obvykle ze hry, ale inkasujeme hlavně po standardních situacích díky nedůrazu a naivitě našich bránících hráčů. Rozháraná koncovka zápasu nepřinesla již žádnou změnu ve skóre a tak se body rozdělily mezi oba týmy.

Remízu bereme samozřejmě jako ztrátu a zároveň varování, že se zápasy nebudou vyhrávat samy, pokud pro to neuděláme maximum. A už vůbec ne ve Strmilově, kam jedeme příští víkend. Tam nás čeká hodně těžké utkání, už jen protože se nám na strmilovském hřišti dlouhodobě nedaří. A určitě budou chtít odčinit porážku od Slavonic v tomto kole.