Strmilov – Stráž 3:3 (1:3) muži

Branky : 7´, 40´ Labuť, 26´ Mikuláštík – 33´ Sedlák, 62´ vl. Labuť, 66´ Hanzal.

Rozhodčí : Tomáš Janovský – Jan Maňhal, Vladimír Loula

Sestava : Rychlý – Chovítek L., Jančura, Eger, Zvára – Bubal, Chovítek B., Kalvas, Labuť – Mikuláštík, Kozel  Střídal : Čada

Strmilov je pro nás dlouhodobě nedobytná tvrz. S tímto vědomím jsme tam také jeli. S jedním hráčem na střídačce, což byl náš podzimní evergreen, který se i pro jaro nemění. Ovšem hned začátek naznačil, že náš soupeř také není v optimálním rozpoložení. Po počátečním oťukávání jsme začali postupně praktikovat nátlakovou hru a náš presing slavil úspěch hned v 7. minutě, kdy se po ukázkové přihrávce Mikuláštíka ze strany před branku trefil Vratislav Labuť – 0:1. Soupeře jsme nepouštěli do žádných akcí a kontrolovali hru. Ve 26. minutě si své role prohodili autoři prvního gólu a tak opět z levé strany přihrával tentokrát Vratislav  Labuť Vlastimilu Mikuláštíkovi a ten se nemýlil – 0:2. Domácím se podařilo snížit ve 33. minutě z jejich ojedinělé akce po naší zbytečné ztrátě 5 metrů před naším vápnem. Mezi střelce utkání se v tomto případě zapsal Daniel Sedlák – 1:2. I přes inkasovanou branku jsme nadále hráli aktivně a odměnou nám byla druhá trefa Vratislava Labutě ze 40. minuty. Míč se k němu odrazil po zahraném rohovém kopu a parádním obloučkem nedal brankáři domácích šanci – 1:3.

Druhý poločas bohužel pro nás přinesl úplně jiný obrázek hry. Hlavně aktivita a napadání domácího celku nám začala dělat velké problémy a vůbec jsme se nedostávali do hry. Hráli jsme bez kombinace nakopávané balony přes zálohu, která si mohla ukroutit hlavu při sledování těchto míčů. Domácí tým byl více na míči a začal si vytvářet šance, které se nám více či méně úspěšně dařilo zachycovat. Ovšem v 62. minutě jsme již kapitulovali. A nebyli bychom to my, kdyby to nebylo opět po rohovém kopu, kdy si nešťastně srazil míč do vlastní branky Labuť – 2:3. Hned v 66. minutě slavila aktivita strmilovských hráčů opět úspěch, a to při presování našeho gólmana, který nešťastně přihrál protihráči a ten jej přeloboval do prázdné branky. Daniel Hanzal – 3:3. I po zbytek utkání byli spíše na koni domácí borci, ale další branky se již nedočkali. Naopak strážští slavili po gólu Mikuláštíka, když uklízel centrovaný míč hlavou do domácí sítě. Branka, která by v 85. minutě mohla znamenat naše vítězství ovšem nebyla pro domnělý ofsajd uznána. Konec zápasu 3:3.

Před utkáním bychom remízu se silným Strmilovem zřejmě brali, ale vzhledem k průběhu hry, je to pro nás opět ztráta. Už jen protože jsme si dvě branky dali v podstatě sami. Další kolo hrajeme doma s Kunžakem, který je v kompletní sestavě velice silný. A tak nás nečeká nic jednoduchého. Ovšem naše nastavení je jednoznačné. Chceme 3 body.