Branky : 20´ Mikuláštík, 44´ Kalvas, 65´ Podsclan – 65´ Bican, 76´ Veverka

Rozhodčí : Marek Janíček – Karel Kříž, Marek Janíček ml.

Sestava : Rychlý – Jančura, Kollár, Eger, Zvára – Podsclan, Chovítek B., Kalvas, Labuť – Mikuláštík, Princ

Střídali : Čurda

Do Hobzí jsme odcestovali ve 12 lidech, s tím, že trenér Vlastimil Čurda jako jediný na střídačce bude připraven nastoupit do hry jen v případě, že se někdo zraní. K čemuž naštěstí nedošlo, ale znamenalo to pro nás odehrát celý zápas v 11 lidech bez střídání. Zápas jako takový se dá charakterizovat jako upracovaný, těžkopádný a spíše soubojový. I přes náš ne příliš pohledný fotbal, jsme se dokázali prosadit ve 20. minutě, kdy přesně mířil Vlastimil Mikuláštík a splnil tím svou normu z posledních utkání – co zápas to gól. 0-1. Soupeř, který měl vysoký věkový průměr, pečlivě bránil a hrozil nákopy do brejkových situací. Ovšem ve 44. minutě slavila gól opět Stráž a to když si při rohovém kopu naběhl na přední tyč Jakub Kalvas a hlavou nekompromisně zavěsil do sítě domácích. 0-2. Za tohoto stavu se šlo do kabin.

Do druhého poločasu šla Stráž s tím, že navýší náskok, zlomí tak soupeře a v klidu dohraje. Tomuto plánu ovšem nenapovídal průběh utkání. Nehrál se bůhvíjaký fotbal, ale i přes to se strážským podařilo navýšit skóre v 65. minutě zápasu. Trefil se Martin Podsclan, který se do sestavy vrátil po vynucené pauze kvůli svalovému zranění. 0:3. Místo uklidnění ovšem přišel pro hostující tým šok, protože de facto hned po rozehrání udělali strážští obránci hrubku, kterou na poslední chvíli hasil brankář Rychlý, ovšem za cenu faulu. A tak domácí zahrávali pokutový kop, který bezpečně proměnili. Jmenovitě Hynek Bican. 65. minuta – 1:3. Hráči Hobzí vycítili nervozitu na kopačkách Stráže, a tak zjednodušili hru a nakopávanými míči hledali skulinky ve strážské obraně. Odměnou za snahu jim byla branka z rohového kopu, kdy se trefil hlavou Aleš Veverka a korigoval tím skóre v 76. minutě na 2:3. Strážští si do konce utkání ještě vytvořili několik šancí nebo nadějných standardních situací, ale kýženého efektu v podobě pojišťující vstřelené branky se nedočkali. A protože ani srdnatě bojující Hobzí již také nevsítilo branku, tak se stav na světelné tabuli zobrazující skóre již neměnil.

Nutno podotknout, že nás zápas nezastihl v příliš oslnivé formě. Ovšem je pozitivní, že takovýto zápas umíme dotáhnout do vítězného konce. Naopak je potřeba vyseknout poklonu týmu Hobzí, jak se s početnými absencemi vypořádalo a bojovným výkonem nám nic neulehčilo. Příští kolo hrajeme doma s Chlumem, který je tak trochu nevyzpytatelný, a tak nesmíme nic podcenit. Pokud chceme naplno bodovat.