Branky : 2´ Chovítek - , Fryš 7´

Rozhodčí : Radek Hercog – Roman Cigáň, Bohumil Švec

Sestava : Rychlý – Čada, Kollár, Eger, Zvára – Bubal, Chovítek B., Kalvas, Labuť – Mikuláštík, Kozel

Střídali : Běhal, Přílepek D.

To, v co strážští doufali před tímto zápasem a zároveň avizovali dopředu, že derby snad přinese dobrou fotbalovou podívanou se šťastnějším koncem pro ně a odvezou si 3 body. Tak to se vůbec nestalo. Ba naopak. Napomohlo tomu několik hlavních faktorů. V první řadě hřiště v nepříliš dobrém stavu, tvrdá a jednoduchá hra Novosedel, brzké zranění stopera Stráže a jejich neorganizovaná hra s žalostnou koncovkou. Sice vedli od 2. minuty po pěkné akci Martina Bubala po pravé straně, kdy se do odraženého míče na vápně opřel Břetislav Chovítek a výstavní ranou otevřel skóre zápasu – 0:1.  Ale hned v 7. minutě Stráž dovolila soupeři vyrovnat. Po autovém vhazování do vápna se hlavou prosadil Petr Fryš. Gól z kategorie zbytečných strážské fotbalisty poměrně rozhodil. Další ranou pro jejich tým bylo nucené střídání stopera Kollára, který si pochroumal koleno. Po přeskupení řad hosté totálně vypadli z tempa a nedařilo se jim kombinovat. I přesto si do poločasu vytvořili několik tutovek, které volaly po gólu, ale pálili vždy slepými. Naopak ještě mohli branku dostat, a to když po jejich hrubé chybě šli dva novosedelští hráči sami na gólmana. Naštěstí brankář Rychlý zachoval chladnou hlavu a jejich tisíciprocentní šanci zlikvidoval. Takže první poločas, který byl chvílemi protkán třaskavými situacemi mezi znesvářenými tábory tohoto derby, byl ukončen za stavu 1:1.

Do druhé půle hosté bohužel vstoupili podobně, jak skončili první. Mnoho fotbalu k vidění nebylo. Nakopávané míče z obou stran, časté ztráty míčů na středu hřiště, nevyužívaná křídla a rychlá hra na jeden dotek, která Stráž ve většině zápasech zdobila, byla tatam. Zbytečné fauly strážských dávaly naději novosedelským snajprům hrozit ze standardních situací. Strážští sice měli ještě několik šancí vítězství strhnout na svou stranu, ale bohužel tuto sobotu nebylo jejich střelcům přáno. Ke konci zápasu, konkrétně v 86. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Martin Bubal a tak dohrávali hosté v 10 lidech. I tak se tlačili do koncovky, ovšem bez efektu. A tak zápas, ve kterém měli strážští po půli vést 4:1 a nebylo o čem, bohužel pro hosty skončil remízou. Což domáci fotbalisté samozřejmě věděli, a tak remízu slavili jako výhru.

Zápas v Novosedlech budeme ještě chvilku vstřebávat. Ale zároveň už musíme koukat na další kolo kdy hrajeme doma s mužstvem Peč / Rudolec. Po našem sobotním tristním představení doufáme, že domácímu publiku dopřejeme lepší fotbalové představení a budeme slavit výhru. Nic jiného totiž nebereme.