Branky : 48´ (p) Mikuláštík – 4´ Marek

Rozhodčí : Miroslav Náprava – Radek Devera, Tomáš Janovský

Sestava : Rychlý – Jančura, Kollár, Eger, Zvára – Podsclan, Bubal, Kalvas, Labuť – Mikuláštík, Kozel

Střídali : Chovítek B, Princ, Leixner, Čada, Běhal

Stará Hlína do Stráže v nedělní slunečné odpoledne dorazila určitě povzbuzena vítězstvím nad Slavonicemi v předchozím kole. A tak to také od začátku zápasu vypadalo. Hráči Hlíny měli míč více na svých kopačkách a snažili se hledat dva urostlé bijce vepředu Marka s Bendou. A právě po souboji strážské obrany s Bendou ve 4. minutě zahrával druhý zmíněný Václav Marek přímý kop, kterým nekompromisní ranou obstřelil zeď a nedal gólmanovi Stráže vůbec šanci zareagovat. 0-1. Hra se postupně začala vyrovnávat, ale byl to spíše boj od vápna k vápnu. Hrozilo se na obou stranách pouze při standardních situacích. Ovšem do poločasové pauzy se již nic zásadního neudálo.

Do druhého poločasu Stráž již vstoupila lépe. A začala trochu více presovat rozehrávku Hlíny a z toho vznikaly nadějné šance. Jednu z nich již strážští fotbalisté dokázali přetavit v branku. A to tak, že po dlouhém autovém vhazování Podsclana do vápna prodlužoval hlavou za sebe Kozel na Zváru a ten byl při snaze o zakončení faulován. Nařízený pokutový kop s ledovým klidem, jak je jeho zvykem, proměnil Vlastimil Mikuláštík. 48. minuta 1-1. Od tohoto okamžiku měla ze hry více Stráž, ale vyložených šancí i díky skvěle dirigované obraně Širhalem, bylo ze strany strážských fotbalistů poskrovnu. Naopak byla to Stará Hlína, která měla poslední velkou šanci v zápase. A to, když zahrávali přímý kop kousek od vápna domácích v 90. minutě utkání. Hostující hráč ovšem strážskou svatyni vůbec netrefil, a tak se oba mančafty rozešli za remízového stavu.

Zápas Stráže se Starou Hlínou je vždy zárukou bojovného výkonu na obou stranách. A tak to bylo i tuto neděli ve Stráži. Hráči si nic nedarují, ale zároveň nutno podotknout, že vše proběhlo bez jakýchkoliv zákeřností. Oba mančafty chtěly vyhrát, protože vítězství by je udrželo v boji o čelo tabulky. Ale remíza je zřejmě s ohledem k průběhu zápasu spravedlivá. První půli byli o trochu lepší hosté, druhou půli zase my. Spokojeni ovšem můžeme být s tím, že jsme již 20 zápasů po sobě neprohráli. Příští kolo jedeme do Číměře, kde nás čeká spojené mužstvo Bystřice B a Číměře. Pokud se domácí sejdou, neočekáváme nic jednoduchého, ba naopak. Ale samozřejmě chceme 3 body!