TJ Jiskra Nová Bystřice : TJ Sokol Stráž nad Nežárkou

TJ Sokol Stráž nad Nežárkou
So 11.06.2022 17:00
Číměř

Bystřice B / Číměř – Stráž 1:8 (1:8) muži

Branky : 44´ Láf – 41´, 43´, 57´, 64´ Mikuláštík, 36´, 84´ Princ, 38´, 54´ Kalvas

Rozhodčí : Petr Boček – Roman Bicek, Matěj Novotný

Sestava : Rychlý – Bubal, Kollár, Eger, Zvára – Leixner, Kozel, Kalvas, Labuť – Mikuláštík, Princ

Střídali : Přílepek, Čurda

Strážští přijeli do Číměře bez mnoha omluvených hráčů z pracovních, zdravotních a rodinných důvodů. Což trenéru Čurdovi trochu komplikovalo život při poskládání ideální jedenáctky pro tento velice důležitý zápas. Hra byla od začátku utkání více méně v režii strážských, kteří si vytvořili několik slibných šancí. Ovšem bez gólového efektu. Až devět minut před poločasem se podařilo Stráži vsítit. Postaral se o to Vojtěch princ. 36. minuta 0:1. Za dvě minuty na něj navázal Jakub Kalvas. 38. minuta 0:2. Hned ve 41. minutě si vzal slovo nejlepší strážský střelec Vlastimil Mikuláštík a dal tak branku na 0:3. A ještě než se číměřští hráči stačili rozkoukat vysvětlit si kde se stala chyba, tak po dvou minutách opět skóroval Vlastimil Mikuláštík. 43. minuta 0:4. Poté ve 44. minutě po chvilkové nekoncentraci strážských fotbalistů dokázal pokořit gólmana hostí z ojedinělé akce Tomáš Láf. Po této osmiminutové přestřelce se již do poločasového hvizdu rozhodčího neudálo, takže se šlo do kabin za stavu 1:4.

Do druhé půle Stráž nastoupila již s vědomím, že mají osud zápasu ve svých rukách a snažili se hrát zodpovědně odzadu a vytvářet si další příležitosti. A těch nebylo málo. V 54. minutě se podruhé v zápase trefil Jakub Kalvas. 1:5 pro Stráž. 57. minuta patřila opět Vlastimilu Mikuláštíkovi, který zkompletoval hattrick – 1:6. Pro jeho buldočí povahu to ale bylo málo, a tak za chvíli slavil i svou čtvrtou trefu v utkání. 64. minuta 1:7. Odevzdaní hráči Číměře hrozili již jen platonicky přes aktivního Láfa. V 84. minutě uzavřel strážské brankové hody hráč, který to vše odšpuntoval a korunoval tím svůj skvělý výkon. Vojtěch Princ 1:8. Tímto výsledkem utkání v Číměři skončilo.

Odehráli jsme pro nás velice důležité utkání, které nás udrželo v bojích o první místo v OP. O které se popereme v posledním kole. Branek ovšem v Číměři mohlo být z naší strany vícero, ale bohužel jsme neproměnili několik tutových šancí, jako například já osobně z nařízeného pokutového kopu – který se dá okomentovat pouze otřepanou frází : „Penalta se nedá chytit, pouze špatně kopnout.“ Poslední kolo doma přivítáme Slavonice. Největší aspiranty na vítěze soutěže a zároveň tým s nejlepším herním projevem a potenciálem v 1.B obstát. Jejich mladý a rychlý tým bude určitě favoritem. My ovšem chceme vyhrát. Nemáme co ztratit. Za poslední roky je toto naše momentální umístění v tabulce nad očekávání a doufám, že se poneseme na vlně euforie i v posledním utkání sezony. Tři body, nic jiného nebereme !!!