Branky : 3´ 86´ Kozel, 28´ Kalvas, 48´ Sivok

Rozhodčí : Radek Devera – František Bumba, Zdeněk Rous

Sestava : Rychlý – Bubal, Jančura, Eger, Zvára – Podsclan, Chovítek B., Kozel, Labuť – Kalvas, Mikuláštík

Střídali : Čada, Čurda, Dvořák, Kollár, Sivok, Melichar, Přílepek D.

Lásenický mančaft do Stráže přijel se dvěma náhradníky, naproti tomu strážští měli k dispozici osmnáct hráčů. S ohledem na tyto skutečnosti a postavení obou týmů v průběžné tabulce OP, se dával očekávat jednoznačný průběh utkání se šťastným koncem pro domácí. Od první minuty zápasu byl míč na kopačkách strážského mančaftu, a tak nebylo překvapením, že hned ve 3.minutě domácí zahrávali pokutový kop za sražení Mikuláštíka ve vápně hostí. K míči se postavil zkušený Jan Kozel a s přehledem uklidil do protipohybu brankáře – 1:0. To, co následovalo po brzké vstřelené brance bylo přinejmenším na zamyšlení směrem ke strážským hráčům. Profesorský fotbal za pouťového tempa a nesčetně nepřesností ve hře vedlo k tomu, že se hráči více dohadovali, než hráli, a tak láseničtí mohli v klidu odolávat jejich bezzubým atakům. Hráči Lásenice se sice nedostávali do šancí přes strážský obranný blok, ale ofenzivní hra Stráže nebyla rozhodně tím, čím by se mohli její hráči chlubit. I přesto ve 28.minutě rozvlnil síť hostí Jakub Kalvas. Čímž stanovil poločasový výsledek na 2:0, protože to bylo vše, co se za prvních 45 minut událo.

Do druhého poločasu nastoupili strážští s několika změnami, které přinesly mírné okysličení jejich výkonu a hned to neslo své ovoce. Ve 48. minutě se prosadil právě střídající hráč Jan Sivok – 3:0. Začaly se zřídka rodit i šance na další góly v síti hostujícího celku, ovšem strážské hráče trápila opět koncovka, ať už díky leckdy lajdáckému zakončení, nebo jejich pokusy zastavila branková konstrukce a v neposlední řadě také zákroky gólmana hostí. Pro oko diváka nepohledný fotbal se spoustou nepřesností a bez nasazení naboural až v 86. minutě svou druhou vstřelenou brankou v tomto utkání Jan Kozel, který si naběhl při rohovém kopu na přední tyč a usměrnil míč za záda brankáři. A to bylo vše podstatné, co se do konce zápasu událo.

Ohlasy k zápasu
Martin Zvára (hráč)

Soupeř k nám přijel v sestavě, která sváděla k tomu, aby se nám do hlav vkrádala myšlenka, že se nám nemůže nic stát a v suchém triku je přejedeme 10:0. To se bohužel stalo, a tak jsme předvedli výkon hodný vysloužilých 60-letých fotbalistů bez pohybu, hrajících profesorský fotbal, ovšem my jsme k tomu rádoby profesorskému fotbalu jako nadstavbu přidali nepřesné přihrávky, chaos a diskuse mezi sebou. A tak se nedivím divákům, kteří nebyli s naším výkonem, i přes výhru 4:0, spokojeni. Těšit nás tedy mohou pouze 3 body a čisté konto gólmana, ale předvedená hra nikoliv. Doufejme, že v Chlumu se v tomto směru zlepšíme, protože tam bychom s tímto přístupem mohli v neděli dostat hodně rychle přes prsty. Já osobně našemu týmu věřím a tudíž věřím ve 3 body, jinak to ani neumím.