Branky : 20´ 44´ Přílepek D., 5´ Kozel (p) – 86´ Širhal.

Rozhodčí : Marek Janíček – Jaroslav Kollmann, Marek Janíček ml.

Sestava : Rychlý – Bubal, Kozel, Eger, Zvára – Podsclan, Chovítek B., Kalvas, Sivok – Přílepek D., Mikuláštík

Střídali : Čada, Melichar, Jančura, Skipala

Souboj o čelo tabulky na hřišti Staré Hlíny věstil velkou bitvu. A protože tento duel asi neměl vyloženě favorita, přilákal poměrně dost diváků. Po počátečním oťukávání měli strážští hned v 5. minutě výhodu pokutového kopu za sražení Mikuláštíka domácím gólmanem ve vápně. Ze značky pokutového kopu se nemýlil poslední dobou tradiční exekutor Jan Kozel – 0:1. Domácí na aktivitu Stráže odpovídali trochu větším důrazem v soubojích. V prvním poločase herně lepší Stráž hrozila nebezpečnými náběhy za obranu útočným duem Mikuláštík – Přílepek a tím domácí obraně nedala vydechnout. Odměnou hostům byla další branka, kterou ve 20. minutě vsítil Daniel Přílepek – 0:2. Opařený domácí celek se nemohl dostat do tempa, a tak strážští kontrolovali hru a těsně před poločasem, konkrétně ve 44. minutě opět skóroval aktivní Daniel Přílepek. Takže do kabin se šlo za stavu – 0:3 pro hostující celek.

Do druhého poločasu vlétli domácí hráči s vervou odhodláni s nepříznivým stavem něco udělat. Začalo jich najednou být plné hřiště. Zjednodušili mezihru a nakopávanými balony hledali vepředu dva urostlé útočníky. Obrana Stráže byla chvílemi jako na kolotoči, ovšem odolávala a tlak domácích byl bez kýženého efektu v podobě zakončení. I přes územní převahu Hlíny byla také Stráž nadále nebezpečná a hrozila z brejkových situací. Nakonec se domácímu celku přeci jenom podařilo ke konci utkání snížit na rozdíl dvou branek. V 86. minutě se trefil do sítě hostí aktivně hrající David Širhal – 1:3. A tímto výsledkem zápas i skončil.

Ohlasy k zápasu
Martin Zvára (hráč)

Do Hlíny jsme jeli odhodláni, s vědomím, že to nebude jednoduchý zápas. Ovšem věřili jsme ve výhru. Podařil se nám vstup do utkání a vlastně celý první poločas, kdy jsme Hlínu skoro k ničemu nepustili a vsítili jsme tři branky. Druhý poločas byl ale úplně o něčem jiném. Hlína potvrdila svou kvalitu a chvílemi nás přikovala na naše vápno a létalo to na nás ze všech stran. Naštěstí jsme zodpovědně bránili a dařilo se nám i hrozit z brejků. Dovolili jsme jim už jen pouze korigovat výsledek na konečných 1:3. A zápas jsme dotáhli do zdárného konce.
Nyní nás čeká domácí zápas s týmem Bystřice B / Číměř, což bude určitě opět zajímavé utkání, protože se jedná o celek, který je v tuto chvíli jen o skóre na třetím místě tabulky za druhými Dačicemi B.