Branky: 18´ Procházka (p), 34´ 41´ Popelka – 5´ Kaštánek, 10´ Sivok,
52´ Zvára (p)

Rozhodčí : Marek Janíček – Marek Janíček ml., Radek Saidl

Sestava : Rychlý – Podsclan, Bubal, Eger, Zvára – Neumann, Chovítek B., Šálený, Sivok – Kaštánek, Kalvas

Střídali : Čada, Čurda, Princ, Chovítek L.

Jak už je na jaře naší tradicí, k utkání jsme opět nedorazili kompletní. A tentokrát to byly značné ztráty, což nebyla dobrá výchozí pozice k zápasu na hřišti Strmilova, kde se nikomu nehraje lehce. Čekalo nás, vinou ranní sněhové nadílky, podmáčené hřiště, namotivovaní domácí hráči a v jejich zádech někdy až frenetičtí fanoušci. Přesto se nám začátek povedl na výbornou. 5´minuta a „Čonty“ Rychlý dlouhým výkopem vyzval ke skórování Vojtu Kaštánka. Ten se proběhl okolo domácího beka, jak kdyby tam nebyl a levačkou uklidil – 0:1. Za dalších 5 minut to bylo 0:2. Martin Neumann vyslal Vojtu Kaštánka po lajně a ten předložil před kasu Honzovi Sivokovi, který se nemýlil. Bohužel nás toto rychlé vedení ukolébalo a z našich hloupostí domácí nejprve vyrovnali (1x penalta a 1x nedohrání situace), aby pak chvíli před odchodem do šaten dali na 3:2.

V poločasové přestávce jsme si pár věcí vyříkali a druhá půle už byla z naší strany o dost fotbalovější. V 52´ byl ve vápně faulovaný Břéťa Chovítek a měli jsme výhodu pokutového kopu. Na tu byl určený právě Břéťa, ale jako každý pověrčivý fotbalista na ní nešel a nechtělo se ani nikomu jinému. Míč si nakonec na penaltový puntík postavil Vojta Kaštánek. Sice ho gólman vychytal, jak na první dobrou, tak i jeho dorážku, nicméně důrazný Martin Zvára nakonec míč do sítě protlačil. V druhé půli domácí, krom jejich tradičních nákopů, skoro nepřelezli půlku. Což ovšem neznamená, že nám párkrát pěkně nezatopili. Umí to hrát a nebrání se to lehce. Bod bereme s pokorou.

Hráči utkání na fotbalunas.cz:

Vojtěch Kaštánek: V utkání dostal naloženo jak už dlouho nikdo, přesto nevypustil jediný souboj a Strmilov si s ním nevěděl rady až do konce. Bilance 1+2 je také slušná.

Břetislav Chovítek: Ze střední zálohy byl v průběhu první půle stáhnut do stoperské dvojice, kde nám pomohl posbírat plno nákopů. Nakonec na něho byla penalta.

Slovo trenéra: Samotné utkání toho nabídlo dostatek. Nasazení, dost branek, bouřlivou atmosféru. Nicméně na můj vkus i zbytečně moc negace a to i po jeho konci.

V sobotu nás čeká další důležité utkání, tentokrát na domácí půdě, proti Dačicím „B“. Pevně věřím, že už bude k dispozici valná většina kádru a potvrdíme před našimi diváky roli favorita.

PŘÍŠTÍ PROGRAM MUŽŮ: 15.4.2023 SOBOTA : Stráž – Dačice B, 14:00. Hřiště Stráž.