Rozhodčí : Miroslav Náprava – Radek Saidl, Luboš Kořínek

Sestava : Skipala – Čada, Jančura, Kozel, Zvára – Sivok, Chovítek, Kalvas, Neumann – Podsclan, Mikuláštík

Střídali : Čurda, Přílepek D, Leixner, Vrána

Na derby v Novosedlech nám chybělo hned 11! hráčů kádru. Ještě v pátek jsme byli na střídání jen já a legenda Vlasta Čurda. A jelikož se hoši zhrozili toho, že bych mohl nastoupit, podařilo se jim „oživit“ Dana Přílepka a Adama Leixnera.

Hřiště v Novosedlech není v nejlepší kondici, ale i tak se na to dalo v první půli koukat. Domácí měli na hřišti dva nadstandardní hráče Voháka s Marsou, my byli lepší v týmovém pojetí. Bohužel nám to tam zatím nepadá a nepadá. V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme šli 3x sami na brankáře a netrefíme se ani mezi 3 tyče, další náznaky šancí jsme také nedotáhli. Domácí hrozili dlouhými auty Marsy a trestnými kopy. Nicméně s tím si naše obrana, se spolehlivým Oldou Skipalou v zádech, dobře poradila.

V poločasové přestávce přišla vydatná průtrž mračem, z čehož resultovala celkem nekoukatelná druhá půle. Byl to více boj než fotbal, pohledných akcí bylo jak šafránu. Na obranu hráčů nutno říci, že se hrálo na rozoraném, rozbahněném poli. Naštěstí pro nás se nám podařila na konci utkání pěkná kombinace na pravé straně, kdy po přečíslení domácí obrany nahrál Martin Neumann před bránu, kde zakončil Dan Přílepek. Radost byla obrovská.

Slovo trenéra: Střelecky se stále trápíme, pozitivem je další udržená nula a 3 body z Derby. Nyní nás čeká anglický víkend. Nejdříve v pátek 12.05.2023 od 18:00 přivítáme v dohrávce Dačické Béčko, v neděli 14.05.2023 pak k nám zavítá tým Peče. Pevně věřím, že se dáme zdravotně do kupy a budeme po víkendu bohatší o 6 bodů.

Hráči utkání:

Martin Zvára: I když nebyl zdravotně v pořádku, piloval lajnu, jak kdyby mu bylo o 10 let méně. V soubojích neústupný.

Martin Neumann: Ač to není „hezký“ fotbalista, svými výkony si říká o čím dál větší porci minut.