SK Popelín 1932 : TJ Sokol Stráž nad Nežárkou

TJ Sokol Stráž nad Nežárkou
So 20.05.2023 17:00
Popelín

Popelín – Stráž 2:6 (2:2) muži

Branky: 12´ Kosma, 37´ Pacholík - 45´ 48´ 51´ Mikuláštík, 43´ Chovítek, 73´ Princ, 84´ Čurda

Rozhodčí : Miroslav Kopřiva – Zdeněk Havlík, Radek Saidl

Sestava : Rychlý – Neumann, Jančura, Kozel, Zvára – Sivok, Chovítek, Kalvas, Melichar – Princ, Mikuláštík

Střídali : Čurda, Čada, Eger, Vrána

V Popelíně jsme mohli jenom ztratit. Domácí už jsou jasní padající, tak hráli bez nervů a rozhodně nám nedali nic zadarmo. Od prvních minut jsme se snažili o naši hru, ale domácí bojovali a vyráželi dlouhými nákopy do brejků. Ve 12. minutě, po špatném bránění, jsme dostali hodně zbytečnou branku. Přesto se hrálo více na polovině domácích a během dalších 15 minut jsme dali 2 góly. Bohužel nám dvakrát pomezní rozhodčí odmával ofsajdy, které viděl pouze on. A aby toho nebylo málo, ve 37. minutě trestňák Pacholíka skončil k překvapení všech v naší síti 2:0. Z této sprchy jsme se poměrně rychle oklepali a nejdříve B5etislav Chovítek po krásném přenesení hry od Jana Kozla snížil ve 43. minutě na 2:1, aby za další 2 minuty vyrovnal po závaru Vlasta Mikuláštík. Do kabin se tedy šlo za stavu 2:2.

Druhá půle už pak byla v naší jednoznačné režii. 48. minuta, Miki utekl po levé lajně a podél gólmana nás dostal do vedení – 2:3. 51. minuta, Šimon Melichar přihrává na vápno Martinu Neumannovi, ten posílá centr na zadní tyč a nejmenší hráč na hřišti, Vlastimil Mikuláštík, dává hlavou na 2:4. Poté jsme prostřídali, ale na obraz hry to mělo pramalý vliv. 73. minuta, po hlavičkovém souboji Járy Čady s domácím stoperem propadá míč a Vojta Princ rozvlnil síť – 2:5. V závěru Šimon Melichar poslal centr do vápna, strážská legenda Vlasta Čurda, předskočil bránícího hráče a uzavřel skóre – 2:6.

Slovo trenéra: Škoda 2 inkasovaných gólů, byly vyloženě laciné. Na druhou stranu tým skvěle zareagoval na nepříznivý vývoj a šel si pro další 3 body. Příští neděli nás čeká Zápas jara, kdy na domácím hřišti přivítáme od 14:00 tým Hlíny.

Hráč utkání:

Vlastimil Čurda: Správce, kustod, strážská legenda ukázal, že i v předdůchodovém  věku může být platný týmu. Všechna čest.