Branky: 58´ 66´ 80´ Dvořák, 43´ Princ, 86´ Mikuláštík

Rozhodčí : Roman Bicek – Vlastimil Bartyzal, František Bumba

Sestava : Rychlý – Podsclan, Jančura, Kozel, Zvára – Melichar, Chovítek, Šálený, Sivok – Kalvas, Mikuláštík

Střídali : Princ, Čurda, Čada, Dvořák, Neumann

Zápas roku skončil sice rozdílem třídy, ale na place to tak nevypadalo. Hodně nám pomohlo, že jsme se na soupeře v týdnu dobře připravili.

Začátek byl z naší strany trochu nervózní a tak se hosté dlouhými balóny dostávali do náznaků šancí. Zbytek skvěle uskákali oba naši stopeři, Jan Kozel a Kuba Jančura. Hlavně druhý jmenovaný byl klíčovým hráčem naší defenzívy. Na konci poločasu se povedlo střídání, kdy po 5 minutách na hřišti si Vojta Princ zpracoval přihrávku od Břéti Chovítka a z hranice vápna prostřelil hostujícího gólmana.

Do druhé půle opět vstoupili lépe hráči Hlíny, ale prostě naši beci měli svůj den. A když už náhodou něco propadlo, sebral to, dnes jistý, Pavel Rychlý. V 50. minutě Mikuláštík přesprintoval hostujícího stopera, ten ho podsekl a pískala se penalta. Bohužel ji Břéťa poslal mimo. Naštěstí brzy následovalo další šťastné střídání, kdy v 58. minutě Vojta Dvořák zužitkoval, svým vůbec prvním dotykem s míčem, centr Honzy Sivoka - 2:0. V 66. minutě bylo ještě veseleji. To si Honza Sivok naběhl na průnikovou přihrávku, brankář Hlíny nejistě vyběhl, Honza předložil míč Vojtovi Dvořákovi a ten uklidil z nějakých 20 metrů do odkryté brány – 3:0. Od této chvíle bylo na hřišti pouze jedno mužstvo. Do hry se postupně dostali všichni. Skóre se ještě dvakrát změnilo. Nejdříve v 80. minutě dokonal Vojta Dvořák svůj hattrick. A na konečných 5:0 uzavřel skóre, krásným obloučkem přes gólmana, Vlasta Mikuláštík.

Slovo trenéra: Bylo to derby, bylo to vyhrocené. Některé situace i komentáře byly zbytečné a nesmyslné. Hlína za celý zápas nevystřelila na bránu, naše vítězství bylo naprosto zasloužené. Je vidět, že tým nestojí na pár hráčích a i když nám stále chybělo dost hráčů, máme 3 body. A na utkání si našly cestu skoro 3 stovky diváků, což je super.

Nyní máme na čele tabulky náskok 8 bodů. Ale nic není hotové, příští sobotu hrajeme na hřišti Číměře, což je další těžký soupeř.

Hráči utkání:

Jakub Jančura: Měl každou hlavu, v rychlostních soubojích si na něj nikdo nepřišel. Hráč s kvalitou na nějakou vyšší soutěž. Ale nepustíme ho.

Vojta Dvořák: Na zápase jsme ho viděli zase po dlouhé době. Ale dal hattrick, je hvězdou utkání a kdo to má?..