Branky: 6´ 10´ Labuť, 8´ 44´ Sivok, 59´ Kalvas, 81´ Mikuláštík

Rozhodčí: Radek Devera – Vlastimil Bartyzal, Jan Maňhal

Sestava: Rychlý – Chovítek L,Jančura,Kozel,Zvára – Neumann,Šálený,Sivok,Labuť – Kalvas,Mikuláštík

Střídali: Princ, Čurda, Čada, Skipala.

V posledním domácím utkání jsme chtěli potvrdit naše vítězství v soutěži. Na klucích byla vidět velká nervozita z historické chvíle, na druhou stranu nám to Kunžak ulehčil tím, že dorazil, jak je jeho zvykem na venkovní zápasy, „naslabo“. Kdo dorazil se zpožděním, o hodně přišel. Hned ve 3. minutě nás opařila branka hostí, kdy jsme nejdříve neproměnili nájezd na gólmana a pak jsme hostujícím hráčům nechali příliš volna – 0:1. Naštěstí jsme dokázali rychle zareagovat. V 6. minutě jsme předvedli pohlednou akci, na jejímž konci byl navrátilec z fronty, Vráťa Labuť – 1:1. Během chvíle další pohledná akce a tentokrát zakončoval Honza Sivok, 8. minuta – 2:1. A na náš 100. soutěžní gól v sezóně se vskutku nečekalo dlouho, 10. minuta, opět pěkná rychlá kombinace a Vráťa Labuť zvyšuje na 3:1. Po této velmi plodné desetiminutovce se hosté zatáhli a my museli dobývat. Což nám úplně nevyhovuje. Přesto jsme několik dalších tutovek zahodili. Nakonec jsme ve 44. minutě zvýšili po další rychlé akci Honzou Sivokem na 4:1.

Druhá půle se dohrávala z nutnosti. Ne že by to hosté zabalili, hlavně přes Frantu Fáberu byli párkrát nebezpeční, ale hra už neměla takový spád. 59. minuta, další rychlá akce, na jejímž konci byl Kuba Kalvas – 5:1. Poté sice hosté po brejku snížili na 5:2, ale na konečných 6:2 uzavřel v 81. minutě Vlasta Mikuláštík.

Po závěrečném hvizdu byla velká euforie. Pěkné gesto udělali hráči Kunžaku, kteří s námi nastoupili na předání poháru pro vítěze OP JH 2022/23 a samotné předání doprovodili potleskem. A pak už vše probíhalo klasicky: šampaňské, doutníky, focení, koupačka v kašně a končilo se pozdě v neděli.

Slovo trenéra:

K poslednímu utkání sezóny zavítáme v sobotu 17.06.2023 do Starého Hobzí. My máme titul, domácí jsou zachráněni, takže věřím v pohodu jazz. Výkop je v 15:00. Naše fanoušky bych pak chtěl pozvat na Dokopnou, která začne v 18:00 na našem hřišti. Dobrou náladu s sebou.

Hráči utkání:

Rotný Vráťa Labuť dvakrát pálil ostrými. První jarní zápas, vstřelí 100. gól Sokola v sezóně 2022/23. Sice mu chybí zápasová praxe a chvilkami byl zralý na kafilerku, ale ukázal, jak je platným hráčem. Snad jen odmítnutý hattrick je kaňkou

Vlasta Mikuláštík: I když vstřelil na něj „pouze“ 1 branku, další 4 připravil finální přihrávkou.