Stráž nad Nežárkou

SOKOL Stráž – SK Nemanice 7:0 (4:0)

Branky: 10´Jančura, 20´Podsclan, 38´Labuť, 43´Sivok, 57´Kalvas, 77´a 87´Běhal

Rozhodčí: Prinz Štěpán - Saidl Radek, Devera Radek, Diváků: 130

Sestava: Rychlý – Bubal (57´ Škarda) , Jančura, Eger (57´ Dvořák), Zvára – Podsclan (66´ Neumann), Sivok, Kozel, Labuť – Kalvas (73´ Losos), Mikuláštík (73´Běhal)

Po dlouhých 18-i letech nás čekalo utkání v B třídě. Očekávání i nervozita byly na místě. Dorazilo i dost natěšených fanoušků. Jen toho hicu mohlo být méně.

Od začátku jsme diktovali tempo hry a bylo jen otázkou času, kdy to tam začne padat. Naštěstí se nečekalo dlouho, v 10´z rohu nacentroval Vráťa Labuť a Kuba Jančura krásným angličanem dává na 1:0. Za dalších 10 minut už to bylo 2:0, to když Martin Podsclan překvapil všechny na stadionu (nejspíš i sebe samotného ????) střelou skoro z nulového úhlu na přední tyč. Hosté poté zahrozili ze standartky, kdy jejich nebezpečnou hlavičku chytil Pavel Rychlý. To bylo ze strany hostů směrem dopředu vše. Ve 38´po brejku zvyšuje Vráťa Labuť na 3:0. Pak ještě ve 43´trefuje Vlasta Mikuláštík v tutovce břevno tak šikovně, že se míč odrazil na hranici vápna, kde si ho našel Honza Sivok a s přehledem uklidil pod víko – 4:0.

Druhá půle už byla plně v naší režii. Nemaničtí v horku odešli fyzicky, nicméně se sluší říct, že se snažili hrát fotbal a neuchýlili se k nějakému betonu. My si pomohli střídáními, kdy jsme nejen mohli pošetřit některé hráče, ale hlavně střídající hráči prokázali svou kvalitu a na úroveň naší hry to nemělo žádný zásadní vliv. V 57´se Miki ukopl tak šikovně, že vlastně nahrál Kubovi Kalvasovi, který nekompromisně bodlem zvyšuje na 5:0. V 77´Vráťa Labuť posílá z trestňáku balón přesně na hlavu Radka Běhala a ten o tyč posouvá skóre na 6:0. Nakonec v 87´Vojta Dvořák předkládá před bránu přihrávku na stříbrném podnose a opět Radek Běhal uzavírá skóre na 7:0.

Slovo trenéra:

První utkání ve vyšší soutěži a 3 body, takže spokojenost. Navíc to utkání nebylo o 11 hráčích, ale o všech 16. Takže dnes si to užijeme a v týdnu už se budeme připravovat na mnohem těžšího soupeře, kterým bude v neděli 27.08.2023 od 16:00 Neplachov na jejich skvělém pažitu.

Hráč utkání: Jan Kozel
Nejdříve jako střední záložník, později jako stoper, prokázal svou kvalitu a byl mozkem týmu. I když ne všichni ho poslouchali ????