TJ Sokol Stráž nad Nežárkou : TJ Jiskra Nová Bystřice

Stráž nad Nežárkou

Stráž – Nová Bystřice „A“ 1:0 (1:0)

Branky: 32´Zvára

Rozhodčí: Ovčáček Josef – Ovčáček Josef, Janeček Karel. Diváků: 100

Sestava: Rychlý – Bubal, Jančura, Eger, Zvára – Podsclan, Kalvas, Běhal (70´ Neumann), Škarda – Labuť, Mikuláštík (79´ Losos)

Břetislav Chovítek, zastupující trenér:

Do Stráže přijel velmi kvalitní soupeř, v jehož středu jsou hráči, kteří mají zkušenosti i z vyšších soutěží. To bylo během utkání vidět. My jsme do obou poločasů vstoupili dobře, což z mého pohledu hostující tým malinko zaskočilo. V prvním poločase jsme ale s výjimkou prvních 10 minut tahali za kratší konec. Naštěstí se nám však podařilo vstřelit první branku, kdy jsme soupeřovu obranu donutili aktivním pressingem k chybě a celou situaci zakončil do odkryté brány náš krajní obránce. Neptejte se mě, kde se tam vzal! Kaňkou na našem výkonu je závěr první půle, kdy jsme zbytečně pustili soupeře do hry. Dva pokutové kopy a červená karta během 5 minut je na moje nervy opravdu příliš.

Do druhé půle jsme i v 10 hráčích vstoupili dobře, ale soupeř brzy převzal otěže a v podstatě celý druhý poločas se hrálo na naší bránu. My jsme se snažili bránit v bloku před vlastním pokutovým územím a vyrážet do protiútoků. Gól jsme nakonec nedostali a paradoxně jsme z protiútoků mohli ještě jednu až dvě branky přidat. Ale ta koncovka! Výsledek zápasu je pro nás vzhledem k průběhu zlatý. Pro soupeře, zdá se, krutý.