Stráž „A“ – Slavonice 4:2 (1:1) neděle 18.8.2024

Branky: 10´, 58´ Kalvas, 56´ Kravál Z., 76´ Bubal (p) – 30´ Marhoun, 46´ Balík

Rozhodčí: Tomáš Janovský – Radek Saidl, Miroslav Náprava. Diváků: 100

Sestava: Rychlý – Škarda, Jančura, Neumann – Kravál Z. (66´ Kravál A.), Sivok, Bubal, Michal, Labuť – Kalvas, Merčák (46´ Podsclan)

První poločas strážští nezačali vůbec dobře. Soupeř byl aktivnější a více na balonu. Ale kupodivu se vedení z ojedinělé šance chopila Stráž, když v 10. minutě krásným centrem z levé strany našel Michal nikým nestřeženého Kalvase a ten se hlavou nemýlil. 1 – 0. Poté se síly na hřišti vyrovnaly, což vyústilo v několik šancí na obou stranách. Za zmínku stojí únik domácího 16-letého Merčáka, který ovšem tváří v tvář slavonickému golmanovi neuspěl a také nastřelená tyč v tomto zápase agilním bekem a nově zvoleným kapitánem Stráže, Škardou. Ve 30. minutě se po nedorozumění v domácí obraně prosadil obávaný střelec hostí Marhoun. 1 – 1. Tento stav vydržel do konce poločasu.

Začátek druhé půle vyzněl opět lépe pro hosty. Hned v její první minutě zahrávali rohový kop, ze kterého skóroval nestřežený Balík. 46. minuta 1 – 2. Hosté vedení udrželi do 56. minuty, kdy mířil přesně Zsolt Kravál a dal tím svou první branku v dresu Sokola Stráž. 2 – 2. Stráž se dostala na koně a hned za 2 minuty obrátila vedení ve svůj prospěch. Střelcem důležité branky byl opět Kalvas. 58. minuta 3 – 2. Výhru domácích pečetil v 76. minutě Bubal z penalty za faul na Kalvase a tím dokonal obrat. Do konce utkání se skóre již neměnilo, i když k tomu měl velmi blízko Atilla Kravál, který své sólo proti brankáři nevyužil. V nervózním závěru dostali v 86´ a 92´ dva domácí hráči zbytečnou, ale v obou případech oprávněnou, červenou kartu.

Slovo trenéra:

Do prvního zápasu sezony jsme, vzhledem k průběhu druhé poloviny minulé sezony a letní přípravy, která nebyla ideální, šli s pokorou. Věděli jsme o síle Slavonic, a tak jsme zvolili taktiku, která nakonec slavila úspěch. Škoda obou inkasovaných gólů, které byly opět z kategorie laciných. Taktéž jsou pro nás velkým problémem udělené dvě zbytečné červené karty. Klukům bych chtěl poděkovat za jejich výkon a odhodlání neprohrát. Dále samozřejmě domácímu publiku, které nás i za nepříznivého stavu hnalo za výhrou.