Horní Žďár – Stráž „A“ 3:0 (2:0) sobota 24.8.2024

Branky: 9´ Koranda, 44´ Brabec, 53´ Rybčák (p)

Rozhodčí: Petr Šťastný – Milan Ondra, Stanislav Landa. Diváků: 80

Sestava: Rychlý – Škarda, Jančura, Neumann – Kravál A. (46´ Melichar), Sivok, Eger (54´ Chovítek), Bubal, Labuť – Kalvas (87´ Pikhart), Kravál Z. (70´ Merčák)

Hned od úvodního hvizdu bylo jasné, kdo bude na hřišti diktovat tempo. Domácí celek přišpendlil strážské na jejich půlce a trpělivě dobýval jejich obranu. Což se podařilo už v 9. minutě, kdy Koranda po centru Stejskala otevřel skóre zápasu – 1:0. Z ojedinělých náznaků šancí se Stráž bohužel nedokázala prodrat k úspěšnému zakončení, a tak ke konci poločasu navýšili skóre opět domácí. Nikým neatakovaný Brabec pohodlně zblízka hlavou překonal hostujícího brankáře. Stav utkání v poločase – 2:0.
          Druhý poločas probíhal v podobném duchu jako ten první. V 52. minutě měli domácí po faulu na jejich útočníka výhodu pokutového kopu. Ten s přehledem proměnil Rybčák – 3:0. V tu chvíli bylo o osudu utkání rozhodnuto. Do konce zápasu se skóre již nezměnilo, a tak Žďár v klidu dokráčel k druhému a naprosto zaslouženému vítězství v této sezoně.

Slovo trenéra:

Druhé kolo nás čekal, dle mého názoru, jeden z hlavních aspirantů na první příčky této sezony. Což je vidět na výsledku a bylo vidět i na předvedené hře obou mančaftů. Přesto naši hráči dokázali vzdorovat, nesložili zbraně. Po první obdržené brance a také po laciné druhé brance odmítali podobný scénář z loňské sezony, kdy nám Žďár po našem odevzdaném výkonu uštědřil výprask na našem domácím hřišti. Za což našim hráčům děkuji. Příští zápas hrajeme doma se silným Suchdolem, takže opět zkouška charakteru pro naše hráče, kterým v tomto směru věřím, a proto věřím i v dobrý výsledek.