Stráž „A“ – Suchdol 0:2 (0:1) neděle 1.9.2024

Branky: 45+2´ Kuchyňka, 73´ Arenberger

Rozhodčí: Miroslav Náprava–Jan Svoboda,Vlastimil Bartyzal. Diváků:110

Sestava: Rychlý – Škarda, Jančura, Neumann – Podsclan (56´ Merčák), Sivok, Bubal, Eger (58´ Melichar), Labuť – Kalvas (79´ Pikhart), Kravál Z. (46´ Kravál A.)

První poločas celkově příliš vzruchu nepřinesl, co se týká gólových příležitostí. Začátek vyšel herně lépe pro hosty, ale časem začal vystrkovat růžky i domácí Sokol. Nutno podotknout, že individuální kvalita byla na straně suchdolských hráčů, ale strážští díky své týmovosti eliminovali útočné výpady hostí většinou již před vlastním vápnem. A tak celkem vyrovnaný první poločas rozhodli hosté ve svůj prospěch až v úplném závěru. Ve 47. minutě zahrávali standartní situaci, kdy brankář domácích vyrážel pouze před sebe a hosté zblízka dorážkou skórovali - 0:1.

Druhý poločas se odehrával v podobném duchu, akorát brankové příležitosti přibyly. Ovšem až v 73. minutě hosté navýšili svůj náskok krásným gólem Arenbergera na 0:2 z pohledu domácích. Gól padl po nedůrazu a několika nepovedených odkopů z vápna domácích a následném nedostoupení zakončujícího hráče. Strážští chtěli s výsledkem ještě něco udělat, a tak se dostávali také do šancí. Ovšem ani samostatný únik strážského útočníka proti brankáři hostí nebyl potrestán. Takže Suchdol z tohoto duelu odešel neporažen.

Slovo trenéra:

Do dalšího zápasu jsme šli s vědomím, že opět nejsme favoritem. Na což si zřejmě musíme v tomto ročníku zvyknout ????. Ovšem nemohu říci, že bychom byli pod stálým tlakem soupeře. Naopak, vytvořili jsme si několik slibných příležitostí, ovšem bez efektu. Ale opět se ukázalo, že se můžeme opřít o týmový výkon všech hráčů a podporu domácího publika.