Nová Bystřice – Stráž „A“ 2:2 (1:0) sobota 21.9.2024

Branky: 42´ (p) Frühauf, 73´ Kučera – 56´ Bubal, 59´ Jančura

Rozhodčí: Jan Svoboda – Petr Vican, Miroslav Brož. Diváků: 75

Sestava: Rychlý – Škarda, Jančura, Podsclan – Merčák, Míchal, Sivok, Bubal, Labuť (90´ Zvára) – Kravál Z. (46´ Kalvas), Kravál A. (75´ Chovítek)

Dopolední zápas v Bystřici měl jasného favorita. To se také od úvodního hvizdu potvrzovalo. Domácí tým strážské přišpendlil na jejich půlce a začalo dobývání branky hostí. Ovšem bez efektu, protože veškeré akce bystřických končily na kopačkách strážské obrany, nebo hosty podržel gólman. Gólový účet tedy otevřel až ve 42. minutě kapitán domácích z penalty – Frühauf 1:0. Tak skončil i poločas.

Druhý poločas začali domácí jako by se jim nic nemohlo stát, a tak přišel pro ně trest v podobě vyrovnávající branky Bubala, který dorážel vyraženou střelu Merčáka – 1:1. Domácí celek znervózněl a hráče Stráže jako by polili živou vodou. Najednou se hra vyrovnala. A z rohového kopu se tak prosadil nekompromisní hlavičkou Jančura – 1:2. Otřesení domácí hráči najednou nevěděli, jak na Stráž vyzrát. Ale postupem času opět převzali otěže zápasu a snažili se o vyrovnání. Kterého se nakonec v 73. minutě dočkali, krásným zakončením přes vyběhnuvšího gólmana hostí. Prosadil se Kučera – 2:2. Nervózní zbytek zápasu již další branku nepřinesl, a tak si hosté ze Stráže odvezli velmi cenný bod.

Slovo trenéra:

Bystřice má velice zkušený kádr plný ostřílených borců, takže jsme nečekali nic jednoduchého. Vzhledem k našim nynějším výsledkům a postavení Bystřice v tabulce jsme se tam jeli pokusit o zázrak. Takže bod má pro nás cenu zlata. Musím pochválit tým za to, jak se s tím popasoval a nesložil zbraně ani po obdržené první brance z penalty. Individuální kvalita byla samozřejmě na straně domácích fotbalistů, ale opět se ukázal náš týmový duch a odhodlání hráčů tento zápas neprohrát!