Strmilov – Stráž „A 3:3 (0:1) sobota 5.10.2024

Branky: 17' Míchal, 50' Sivok, 63' Labuť  – 79' Novák, 82' 89' Nečeda

Rozhodčí: Karel Kříž st. – Tomáš Janovský, Karel Cech. Diváků: 80

Sestava: Rychlý – Škarda, Jančura, Zvára – Merčák, Míchal, Sivok, Kalvas, Labuť – Kravál Z. (83' Pikhart), Kravál A. (85' Holý).

Ve Strmilově moc fotbalu k vidění nebylo což bylo zapříčiněno jak kluzkým bahnitým terénem, tak hrou obou týmů. Byl to zápas plný soubojů, nakopávaných balónů a nepřesností. I přesto padlo 6 branek.

První půli začali lépe hosté, kteří se díky tečované střele Míchala dostali do jednobrankového vedení již v 17.minutě. Ojedinělé šance se objevily na obou stranách, ovšem bez efektu. A tak poločas skončil 0:1 z pohledu domácích.

Druhá půle se vyvíjela opět lépe pro hosty ze Stráže, protože se při zahrávání rohového kopu prosadil ve vápně domácích strážský Sivok a navýšil skóre – 0:2. V 63. minutě si domácí kapitán srazil hlavou sám míč do branky opět po rohovém kopu hostí – branka připsána strážskému hráči který roh kopal, jmenovitě Labuť – 0:3. Domácí hráči ovšem nesložili zbraně a svou typickou důraznou hrou a rychlými brejkovými situacemi dostávali strážské pod tlak. Těm pomalu docházela šťáva,

a tak pro hosty nastala hororová desetiminutovka, kdy strmilovští nejdříve v 79.minutě snížili díky velice aktivnímu a nejnebezpečnějšímu hráči domácích Novákovi – 1:3. Dále se dvakrát ve skrumáži prosadil důrazný Nečeda a to v 82. a 89. minutě. Stav skóre na konci zápasu 3:3.

Slovo trenéra:
Problémy se sestavou, kdy volám ráno v den zápasu dorostencům, aby nám jeli pomoci abychom nejeli v deseti, asi ani komentovat nechci. Za dané situace bych před zápasem bod se Strmilova bral všemi deseti. Ovšem po průběhu zápasu jsem velice nespokojen s tím, jak jsme nezvládli závěrečných 15 minut utkání a promarnili třígólové vedení. To je prostě ŠPATNĚ!!! Ztráta, která hodně mrzí. V dalším kole hostíme Ševětín, tým který je právě v laufu, takže to nebude nic lehkého. Ale samozřejmě chceme plně bodovat a tak k tomuto i přistoupíme.