Stráž „B“ – Včelnice „B“  0:9 (0:3) neděle 25.8.2024

Branky: Zápotoka 4, Truhlář 2, Kupka, Pivko, Dobrovolný

Rozhodčí: Karel Kříž. Diváků: 100

Sestava: Skipala (46 Dohnal) – Kravál A., Mlejnek, Eger, Chovítek L. – Princ, Čurda, Pikhart, Merčák – Kravál Z., Štauber
Střídali: Koranda, Koudelka, Holý, Urban, Bruno

Ve druhém zápase podzimní části soutěže strážský B-tým narazil na dalšího nováčka z Nové Včelnice. Ten přijel s několika hráči se zkušenostmi z krajských soutěží a bylo to znát. Do zápasu strážští nevstoupili dobře. Hned v páté minutě po dlouhém centru za obranu skóroval soupeř. Za dalších pět minut naopak Stráž ze samostatného úniku nevytěžila nic. Hosté ještě do poločasové přestávky dokázali po dalších dvou chybách domácích skórovat. Nejprve strážští nedokázali odkopnout balon ve skrumáži před vápnem. Poté inkasovali z protiútoku po jimi zahrávaném rohovém kopu. Stráž si sice několik nadějných příležitostí vytvořila, zůstaly ale nevyužity. Poločasové skóre – 0:3.

Ve druhém poločase bohužel Stráž v obranné fázi chybovala až nezdravě často a zkušení včelničtí hráči každé domácí zaváhání trestali. Ve druhém dějství  stihli tedy hosté přidat dalších šest branek. A tak po závěrečném hvizdu na ukazateli skóre svítilo, vzhledem ke snaze domácích, až krutých 0:9 ve prospěch hostí.

Slovo trenéra:

První poločas z naší strany nebyl špatný. Ve druhém poločase jsme bohužel v obranné fázi kupili chybu za chybou, což zkušení hráči soupeře trestali. V ofenzivě jsme dále selhávali v koncovce, přestože jsme se k bráně soupeře dokázali dostat.

Klukům určitě patří dík za snahu. Tým je mladý a potřebuje se sehrát. Věřím, že s každým dalším zápasem to bude jenom lepší.